Inauguracja projektu „Zdolni z Pomorza”

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie odbyła się inauguracja powiatowego projektu „Zdolni z Pomorza”. Celem projektu, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, jest stworzenie równych szans edukacyjnych najzdolniejszym uczniom. Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się ponad 200 wybitnie uzdolnionych uczniów – mieszkańców powiatu wejherowskiego.

Na spotkaniu przedstawiono działania wspierające uczniów wybitnie uzdolnionych w kierunkach matematyki, fizyki i informatyki, biologii, chemii i kompetencji społecznych, realizowane w projekcie „Zdolni z Pomorza – powiat wejherowski” przez Powiat Wejherowski przy współpracy z Województwem Pomorskim, które reprezentuje Departament Oświaty i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.Projekt w imieniu Powiatu Wejherowskiego prowadzi Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie.
Powiat Wejherowski od 2011 r. uczestniczył, wraz z innymi powiatami województwa pomorskiego w projekcie „Pomorskie dobry kurs na edukację. W ramach obecnego projektu „Zdolni z Pomorza – powiat wejherowski” są kontynuowane wcześniejsze działania, rozszerzono wsparcie dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie biologii, chemii i kompetencji społecznych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.