Policjantki wśród dzieci

Trwa przerwa w nauce, ale policjanci spotykają się z wypoczywającymi uczniami. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie” policjantki w rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych, bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o cyber zagrożeniach.

Ponadto tłumaczyły dzieciom, dlaczego zamarznięte sadzawki, jeziora rzeki czy stawy nie są odpowiednimi miejscami do zabawy. Dzieci uczestniczyły w dyskusji, chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami jak również odpowiadały na zadawane pytania.
Policjantka zwracała również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych i tłumaczyła przy tym jak działają odblaski, by dzieci lepiej rozumiały konieczność noszenia ich nawet na terenie zabudowanym. Na zakończenie dzieci otrzymały zawieszki odblaskowe.
Policjantka, zajmująca się profilaktyką przeprowadziła 4 spotkania z dziećmi, które uczestniczą w zajęciach w świetlicach w Bieszkowicach, Zbychowie oraz w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i Gminnym Ośrodku Kultury w Gościcinie. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowach o zasadach bezpieczeństwa, które muszą być codziennie przestrzegane w domu, szkole, na podwórku i w podróży. Ważnym elementem każdego ze spotkań było omówienie także zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Mundurowi tłumaczyli, że dzieciom nie wolno rozmawiać z przypadkowo poznanymi osobami, przyjmować od nich słodyczy czy innych rzeczy do jedzenia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.