Nagrody na festiwalach

Sukcesy Chóru Cantores Veiherovienses

Okres okołoświateczny był dla chóru Cantores Veiherovienses czasem wytężonej pracy. Poza lokalnymi koncertami, chór wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Muzyki Adwentowej i Świątecznej Mundud Cantat w Sopocie oraz w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

Festiwal Mundus Cantat był dla zespołu sprawdzianem umiejętności aktualnego składu pod kierunkiem Tomasza Chyły. Systematyczna praca przyniosła spodziewany efekt. Wejherowianie zdobyli Srebrny Dyplom, zajmując pierwsze miejsce w kategorii chórów dorosłych, a drugie wśród wszystkich uczestników festiwalu.
W zabytkowym Chełmnie chórzyści z Wejherowa mieli okazję rywalizować ze znakomitymi chórami i zespołami wokalnymi z całego kraju. Trud włożony w przygotowania, ale przede wszystkim miłość do muzyki pozwoliły na zdobycie Złotego Pasma i Statuetki Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wysoka punktacja dała zespołowi trzecią pozycję wśród 28 chórów, biorących udział w konkursie.
Każdy wyjazd chóru Cantores Veiherovienses i udział w festiwalach, konkursach czy koncertach jest doskonałą okazją do promowania naszego miasta i regionu. Dlatego chór zawsze może liczyć na wsparcie ze strony władz lokalnych. Wyjazd do Chełmna został zorganizowany dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

 

Chór Cantores Veiherovienses zaprosza każdego, kto myśli o śpiewaniu, do wstąpienia w szeregi chórzystów. Członkami chóru są nie tylko zawodowcy, którzy z muzyką mają do czynienia na co dzień, ale też amatorzy, dla których muzykowanie jest pasją i przyjemnością.
Zapraszamy wszystkich, którzy podzielają nasze zamiłowania i są gotowi wspólnie podejmować kolejne wyzwania muzyczne. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy, w godzinach od 19:30 do 21:30 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej (Pałac Przebendowskich) w Wejherowie.

Najlepiej umówić się na przesłuchania, pisząc na adres:
kontakt@cantores-wejherowo.pl
Aktualne informacje o chórze można też znaleźć na:
www.facebook.com/CantoresVeiherovienses

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.