Konferencja PiS w Wejherowie

O wyborach samorządowych i w strukturach partii

Na konferencji prasowej w wejherowskim biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele tej partii poinformowali o zmianach w kodeksie wyborczym w związku z tegorocznymi wyborami samorządowymi. Mówili także o wyborach w lokalnych strukturach PiS w powiecie wejherowskim.

Tuż po konferencji członkowie PiS w powiecie wejherowskim oraz ich goście wzięli udział w spotkaniu noworcznym w Pałacu Przebendowskich.    Fot. Zygmunt Pałasz
Tuż po konferencji członkowie PiS w powiecie wejherowskim oraz ich goście wzięli udział w spotkaniu noworocznym w Pałacu Przebendowskich. Fot. Zygmunt Pałasz

– Wybory lokalne odbyły się w czterech spośród pięciu komitetów PiS w powiecie wejherowskim – powiedział Janusz Śniadek, prezes Pomorskiego Zarządu Okręgowego PiS. – Powołano Zarząd Powiatowy, którego przewodniczącym został Witold Reclaf. Przewodniczącą Komitetu Terenowego Reda została Violetta Mackiewicz-Sasiak, a Komitetu Terenowego Rumia – Witold Reclaf. W Komitecie Terenowym Szemud na przewodniczącego wybrano Janusza Jankowskiego, a w Komitecie Terenowym Wejherowo – Wojciecha Rybakowskiego. W Komitecie Terenowymi Linia pełnomocnikiem przewodniczącego jest Andrzej Kowalewski.
Poseł Marcin Horała, szef Pomorskiego Zarządu Samorządowego, poinformował o zmianach w Kodeksie Wyborczym, zapewniając, że zmiany następują z zachowaniem poziomu praw obywatelskich. Są one bardzo istotne dla całego kraju, także dla Wejherowa.
– W gminach liczących powyżej 20 tysięcy mieszkańców została przywrócona proporcjonalna ordynacja wyborcza, tak jak to było wcześniej. Zawsze uważaliśmy, że zwłaszcza w takich miastach eksperyment z jednomandatowymi okręgami wyborczymi jest nieudany – stwierdził Marcin Horała. – Następuje także ograniczenie liczby kadencji samorządowców do dwóch, ale licząc dopiero od tej najbliższej, nad czym osobiście ubolewam. W kolejnej kadencji samorządu zwiększy się rola i uprawnienia radnych i rad miast, gmin oraz powiatów.
Poseł Dorota Arciszewka-Mielewczyk, przewodnicząca sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przypomniała o niedawnej wygranej kandydata PiS w wyborach na wójta w gminie Krokowa.
– Bardzo nas to cieszy, ale nie zwalnia z obowiązku dalszego przekonywania obywateli żeby nie głosowali na Platformę Obywatelską – powiedziała Dorota Arciszewka-Mielewczyk. – Będziemy wspierać wszystkich naszych kandydatów. Jesteśmy drużyną nie tylko w parlamencie, ale również w terenie.
Po oficjalnym spotkaniu w siedzibie PiS na pl. Jakuba Wejhera, członkowie partii i ich goście udali się do Pałacu Przebendowskich na coroczne tradycyjne spotkanie opłatkowe. Zarówno konferencję, jak tę uroczystość prowadził Witold Reclaf, wicestarosta wejherowski i szef PiS w powiecie. AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.