Wspaniałe koncerty i hojni słuchacze

VI Charytatywne Kolędowanie „Festiwal Serc” po raz szósty

W kościele pw. Chrystusa Króla i bł. siostry Alicji Kotowskiej w Wejherowie przez całą niedzielę podczas mszy św. śpiewały chóry z powiatu wejherowskiego, a wieczorem wystąpił znakomity zespół Trebunie-Tutki. Wszystko to w ramach VI Festiwalu Serc, zorganizowanego przez Caritas przy wspomnianej parafii i Jacka Drewę, przy współpracy z Wejherowskim Centrum Kultury i Muzuem PiMPK.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, a także podczas licytacji po wieczornym koncercie zbierano pieniądza dla 30-letniej Małgorzaty Talagi, która ma niedowłady czterokończynowe, jest niewidoma i choruje na padaczkę lekoodporną. Pani Małgosia potrzebuje wózka specjalistycznego do codziennego stosowania oraz przenośnej toaletki, a także bardzo ważnej codziennej rehabilitacji.
Uczestnicy akcji okazali się wrażliwi i hojni. W zamian za to wysłuchali pięknej muzyki chóralnej, a „na deser” góralskich pieśni (w tym kolęd) w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Górali przywitał kaszubski zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa (na zdjęciu obok) oraz Jacek Drewa i Marcin Drewa.
Charytatywne kolędowanie zaszczycił obecnością ks. biskup Zbigniew Zieliński (na zdjęciu obok). Obecni byli posłowie i samorządowcy z miasta oraz powiatu, a także gospodarz świątyni – ks. dziekan Daniel Nowak.
Na zakończenie odbyła się charytatywna licytacja koszulek i innych gadżetów, podarowanych przez sportowców oraz kluby sportowe.
Wszystkie przedmioty znalazły hojnych nabywców, w tym znanych sportowców i działaczy sportowych w Wejherowie, którzy wsparli piękną akcję. Licytację prowadził organizator imprezy – Jacek Drewa.

 

Podczas festiwalu zebrano 13 tys. zł,
w tym podczas licytacji uzyskano
prawie 4 tys. zł

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.