Ciekawa oferta na 2018 rok nie tylko dla najmłodszych

Noworoczne spotkanie w bibliotece

O współpracy w zakresie rozwoju czytelnictwa i kultury rozmawiano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie podczas spotkania noworocznego z przedstawicielami szkół z Wejherowa i okolic. Dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz podkreśliła, że jest to pierwsze takie spotkanie z inicjatywy bibliotekarzy, którzy chcieli podziękować nauczycielom za współpracę i poinformować o planach placówki na 2018 rok.

– Nasza praca nie miałaby sensu, gdyby nie miała odbiorców, a są nimi w znacznej mierze dzieci. Zadowolenie najmłodszych dodaje nam sił i zapału do pracy – powiedziała Danuta Balcerowicz, dziękując dyrektorom szkół i przedszkoli za aktywną współpracę z biblioteką.
Dyrektor biblioteki wręczyła przedstawicielom placówek oświatowych pisemne podziękowania, a do dalszej współpracy z miejską placówka zachęcał nauczycieli zastępca prezydenta Wejherowa.
– Biblioteka jest miejscem bardzo ciekawych imprez i spotkań, które przyczyniają się do rozwoju czytelnictwa i kultury – mówił zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz. – Chciałbym serdecznie podziękować pani dyrektor i wszystkim pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jednocześnie zachęcam do organizowania kolejnych imprez w tym wyjątkowym roku ze względu na obchody 100-lecia Niepodległości Polski.
O przedsięwzięciach biblioteki w 2018 roku poinformowała zebranych Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, zapraszając szkoły i przedszkola do udziału w organizowanych imprezach i projektach, takich jak „Z książką na start”.
Podczas spotkania odbyła się promocja wydawnictwa „Powiew Weny 2017”, zawierającego wiersze i opowiadania wyróżnione w XII edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego. Prezentacji wyróżnionych utworów, które znalazły się w tym tomiku dokonał Henryk Połchowski z Urzędu Miejskiego, redaktor publikacji.
W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie: chór szkolny „Euforia” prowadzony przez Joannę Rompza, zespół fletowy oraz grupa artystyczna „Fuzja” pod kierunkiem Aleksandry Ucińskiej-Makowskiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.