Senior Obywatel

Olimpiada Wiedzy na WUTW

Słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”, przeznaczonej dla osób, które ukończyły 60. rok życia. W siedzibie WUTW w miniony wtorek odbyły się powiatowe eliminacje. Najlepsi wezmą udział w wojewódzkim etapie olimpiady.

Uczestnicy rywalizacji w Wejherowie świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem pisemnego testu, składającego się z 20 pytań. Aż 16 na 30 osób napisało go bezbłędnie, a pozostali popełnili zaledwie jeden lub dwa błędy.
W drugim etapie konkursu test rozwiązywało 16 osób, które osiągnęły najlepszy wynik w pierwszej części. Tym razem bezbłędnie na kolejne 20 pytań odpowiedziało 12 osób, które pojadą na olimpiadę wojewódzką w Gdańsku. Wejherowo i powiat wejherowski będą tam reprezentowali: Maria Kordys, Jerzy Kordys, Jerzy Murlikiewicz, Henryka Jucha, Ewa Kozakiewicz, Urszula Kielska, Bożena Krywald, Krystyna Jedynak, Beata Myszka, Kazimierz Wójcik, Krystyna Bolc i Eugeniusz Mleczak.
Patronat nad wejherowską Olimpiadą objęli i nagrody ufundowali: starosta Gabriela Lisius oraz prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który razem ze swoim zastępcą Arkadiuszem Kraszkiewiczem wręczali uczestnikom konkursu oraz zwycięzcom nagrody i dyplomy. Organizatorką Olimpiady w Wejherowie z ramienia WUTW YMCA była Teresa Malinowska, wspierana przez Krystyna Laskowską, koordynatora WUTW.
10 najlepszych osób szczebla wojewódzkiego weźmie udział w olimpiadzie ogólnopolskiej. Nagrodą dla zwycięzców będzie wyjazd do Brukseli.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.