Turystyczne Mikołajki

Sekcja Turystyki WUTW

Kolejne Turystyczne Mikołajki, zorganizowane przez Sekcję Turystyki Pieszej Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyły się w gościnnej siedzibie PCPR w Wejherowie i zgromadziły tłum aktywnych seniorów. Zgodnie z tradycją, były życzenia, słodkości i wspaniała atmosfera. Jak zwykle spotkanie poprzedził spacer, tym razem po Wejherowie.

Fot. Starostwo w Wejherowie
Fot. Starostwo w Wejherowie

Turystyczne spotkania z Mikołajem w Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku YMCA zapoczątkował w 2010 r. wolontariusz Sekcji Turystyki Pieszej WUTW Edwin Nawrocki, prowadzący zajęcia turystyczno-krajoznawcze dla seniorów.
Po raz pierwszy seniorzy wybrali się na mikołajkową wycieczkę z Redy Pieleszewa do Betlejem i w redzkim „Dworku w Ciechocinie” zakończyli spotkanie. W 2013 roku podczas spotkania w kawiarni „Dobre Czasy” w Wejherowie narodziła się tradycja świętowania w tym dniu również Dnia Wolontariusza. Na Mikołajkach w 2013 r. gościła starosta Gabriela Lisius, wręczając wolontariuszom upominki.
– Były to apteczki, które służą im do dziś. Nasze wycieczki były i są bezwypadkowe, ale apteczki zawsze mamy w plecaku, bo wiadomo, że przezorny zawsze ubezpieczony – mówi Alicja Orszulak z Sekcji Turystyki pieszej WUTW.
Turystyczne Mikołajki i Dzień Wolontariusza na stałe zagościły w kalendarzu imprez Sekcji Turystyki Pieszej WUTW YMCA.
W kolejnych latach powiększyła się grupa pasjonatów turystyki (sekcja liczy już 60 osób), a także liczba wolontariuszy opiekująca się grupą do 5 osób. Są to: Alicja Orszulak, Maria Dettlaff, Bożena Krywald, Renata Makiła i Honorowy Wolontariusz WUTW Edwin Nawrocki.
W ubiegłym roku wolontariusze WUTW zostali uhonorowani przez starostę Gabrielę Lisius Statuetkami „Serce Wolontariusza”.
W tym roku turystyczni wolontariusze otrzymali z rąk starosty powiatu wejherowskiego oraz członka Zarządu Powiatu Jacka Thiela pamiątkowe Medale 65-lecia Komisji Turystyki Pieszej oraz materiały promujące powiat wejherowski. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kalendarze na rok 2018 oraz foldery. Również przedstawiciel Gminy Wejherowo Krzysztof Sapieha obdarował wolontariuszy wydawnictwami i gminnymi kalendarzami.
AO.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.