Remonty dróg powiatowych

Zatoki autobusowe, chodnik, nawierzchnia

Zakończono dwa zadania drogowe w gminie Szemud, realizowane przez Samorząd Powiatowy. W Kielnie, na ulicy Słonecznej (droga powiatowa) zbudowano zatoki autobusowe. Zmodernizowano też drogę między miejscowościami Będargowo i Szopy.

Odbiór inwestycji drogowej w Kielnie. Fot.: Starostwo
Odbiór inwestycji drogowej w Kielnie. Fot.: Starostwo

Prace remontowe w Kielnie obejmowały m.in. budowę nawierzchni zatok autobusowych, a także budowę chodnika oraz zjazdu na ul. Słonecznej z kostki betonowej. Od strony skarpy dla zapewnienia bezpieczeństwa przechodniom ustawiono balustradę. Wycięto też drzewa, kolidujące z ruchem na ulicy drzew i posadzono nowe, nieco dalej. Poza tym uregulowano i umocniono skarpę za pomocą koszy stalowo-kamiennych (tzw. gabionów, dodatkowo obsiewając ją trawą. Całe zadanie kosztowało 290 tys. zł.
Prace realizowała od 18 września br. do 12 października br. firma „G.M.M.” Marzena Gaffka.
Oddano również do użytku wyremontowaną drogę powiatową o długości 1,2 km na odcinku Szopy – Będargowo. Koszt inwestycji wyniósł 521 tys. zł. Zakres robót budowlanych, realizowanych od 11 września do 7 listopada br., obejmował wyrównanie nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, odtworzenie istniejących rowów łącznie z wycięciem krzewów i odrostów, ścinkę poboczy oraz uzupełnienie kruszywem.
Generalnym wykonawcą prac była firma budowlano-drogowa MTM SA. z Gdyni.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.