Dyrygował D. Runtz

Uroczysty koncert

Zespół artystów pod batutą wejherowianina Dawida Runtza wykonał „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta w 168. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina. Koncert odbył się w Bazylice św. Krzyża w Warszawie

Uroczysty koncert „Requiem” wykonały dwie orkiestry – Sinfonia Varsovia oraz znana z występu podczas Festiwalu „Chopin i jego Europa” czeska orkiestra barokowa Collegium 1704.
– Było to wydarzenie szczególnej rangi, gdyż zostało wykonane „Requiem” W. A. Mozarta ze wspaniałą orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz chórem Collegium Vocale 1704 z Pragi – mówi Dawid Runtz. – Koncert był organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Swoją obecnością uświetniła go pani Elżbieta Penderecka, prezes Stowarzyszenia Ludwiga van Beethovena, przez które jestem reprezentowany.
Młody polski dyrygent, który w 2016 roku ukończył Studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, z wielką maestrią poprowadził tak wielki zespół wykonawców, za co otrzymał zasłużone brawa.
Przypomnijmy, że Dawid Runtz otrzymał w tym roku Nagrodę Prezydenta Wejherowa, a niedawno także Nagrodę Remusa z rąk starosty powiatu wejherowskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.