„Wesele” na rynku i w bibliotece

Narodowe Czytanie w Wejherowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie po raz kolejny organizuje inscenizację w ramach akcji Narodowego Czytania. Tym razem będzie to Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 na wejherowskim rynku.

W Miejskiej Bibliotece trwają intensywne próby inscenizacji, którą obejrzymy w sobotę o godz. 12.00 na rynku w Wejherowie.
W Miejskiej Bibliotece trwają intensywne próby inscenizacji, którą obejrzymy w sobotę o godz. 12.00 na rynku w Wejherowie.

W najbliższą sobotę 2 września na placu Jakuba Wejhera zaplanowano inscenizowaną wersję najsłynniejszego dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Przewidziany jest udział w wydarzeniu Kaszubskiego Zespołu Regionalnego „Koleczkowianie” Polish Folk Group!
– Z wielką radością włączamy się po raz kolejny do „Narodowego Czytania” – mówi Danuta Balcerowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Majkowskiego w Wejherowie. – Dzięki złożonej, ogólnopolskiej akcji promocyjnej, wydarzenie to przyczynia się do promocji czytelnictwa na szeroką skalę, co bardzo nas cieszy. W tym roku przypominamy wybitny dramat Stanisława Wyspiańskiego, w którym autor, jak na malarza, przystało odmalował trafnie bohaterów i polską rzeczywistość. „Wesele” to także kopalnia cytatów, którymi chcemy obdarować uczestników tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Znajdą się one na pamiątkowych zakładkach, które rozdawać będziemy na Placu Jakuba Wejhera
Fragmenty dramatu przedstawią osoby znane z życia publicznego Wejherowa i okolic: przedstawiciele władz samorządowych, sportowcy, dziennikarze, nauczyciele.
Mieszkańcy będą mieli okazję przypomnieć sobie lub poznać bliżej ten wyjątkowy utwór, będący próbą krytycznej oceny współczesności i narodowych mitów.

Tego samego dnia o godz. 11.00 na Narodowe Czytanie dramatu S. Wyspiańskiego zaprasza do swojej siedziby Powiatowa Biblioteka Publiczna. Na Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego zaprasza dyrektor tej placówki, Barbara Gusman.
2 września o godz. 11.00 w siedzibie PBP przy ul. Dworcowej 7 odbędzie się inscenizacja fragmentu „Wesela” w wykonaniu grupy teatralnej „Srebrna Nitka” Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA w reżyserii Kingi Krajkowskiej, a także czytanie dramatu Stanisława Wyspiańskiego przez przedstawicieli władz powiatu wejherowskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.