Międzynarodowy sukces tancerzy

Formacje taneczne z Wejherowskiego Centrum Kultury uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu „TOP ART FESTIVAL – Le strade della Musica” Roma 2017. W Top Art Festival w Rzymie, który odbył się w dniach od 25 czerwca do 2 lipca br., uczestniczyli młodzi artyści z całej Europy. Sam wyjazd do Włoch oraz możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu jest ogromnym wyróżnieniem.

– Impreza była bardzo dobrze przygotowana i połączona z wypoczynkiem na nad morzem Tyrreńskim, zwiedzaniem Rzymu, Watykanu oraz świetną zabawą w parkach rozrywki – relacjonuje Elżbieta Czeszejko, instruktor prowadzący sekcje taneczne Wejherowskiego Centrum Kultury. – Dla nas najważniejszy był jednak przegląd wszystkich grup, który odbywał się w dwóch blokach tanecznych. Jestem dumna ze swoich podopiecznych, bo stanęli na wysokości zadania. Wszystkie grupy zaprezentowały się znakomicie i dały z siebie wszystko.
Przegląd oceniało siedmioosobowe jury międzynarodowe. Kiedy po koncercie galowym zostały odczytane wyniki Festiwalu, okazało się, że wszystkie grupy z Wejherowa stanęły na najwyższym podium.
Jury doceniło choreografię, stroje, scenografię oraz technikę taneczną. Formacje z Wejherowskiego Centrum Kultury otrzymały w dowód uznania czek na kwotę 500 euro. Sukces wywołał ogromna radość i łzy szczęścia. Młodzi tyancerze i ich trenerka przżyli w Rzymie wielkie emocje towarzyszyły nam tego dnia.
Udział w Top Art Festival potwierdza wysoki poziom artystyczny sekcji tanecznych WCK. Szczególne gratulacje należą się choreografowi – Elżbiecie Czeszejko, obchodzącej w tym roku jubileusz 20-lecia pracy artystycznej w Wejherowskim Centrum Kultury.

Nagrody wytańczyli:

Zespoły
Bąbelki mini formacja – kategoria show dance etiuda art do lat 11 – 1 miejsce
Baccarki – kat. show dance etiuda art 12-15 lat – 1 miejsce
Baccara Junior – kat. etiuda art dance – 12 -15 lat – 1 miejsce
Baccara – kat. etiuda art dance – powyżej 15 lat – 1 miejsce
Baccara – kat. show dance – powyżej 15 lat – 1 miejsce

Soliści grupa młodsza
Zuzanna Syska – show dance etiuda art do lat 11 – 1 miejsce
Aleksandra Szeląg – etiuda art do lat 11 – 2 miejsce
Ewa Odwrot – show dance etiuda art – 3 miejsce

Soliści grupa średnia
Magdalena Świtała – show dance etiuda art – 2 miejsce
Maja Jesionowska – show dance etiuda art – 1 miejsce
Amelia Badena – etiuda art dance – 3 miejsce

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.