Kadra i sparingi

Wejherowski klub przygotowuje się do kolejnej rundy rozgrywek II ligi piłki nożnej. Władze klubu wzmacniają skład drużyny, która rozgrywa sparingi.

Tym razem do składu Gryfa dokooptowano nowych zawodników. Są nimi: Mikołaj Gabor z Arki Gdynia (drużyna grająca w IV lidze) oraz Marcin Banaszak z Lecha Poznań II i Piotr Wapniewski z Motoru Lubawa. Wcześniej w Wejherowie pojawili się: Maciej Koszałka (Stolem Gniewino), Rafał Maciejewski (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Patryk Regulski (KS Chwaszczyno), Filip Sosnowski (Bałtyk Gdynia).
Piłkarze Gryfa Wejherowo na stadionie w Gniewinie rozegrali sparingowy mecz z drużyną Tennis Borussia Berlin, występującą w tzw. oberlidze północnych Niemiec. Nasza drużyna mogła ten pojedynek zdecydowanie wygrać, jednak padł remis 1:1. Gola na remis strzelił J. Wicon, a wejherowianie mogli jeszcze strzelić dwa „pewne” gole z rzutów karnych, w tym przypadku jednak strzelcy (Wicki i Kołc) wypadli słabiutko.
Piłkarze Gryfa Wejherowo zagrali w rundzie wstępnej Pucharu Polski i na wyjeździe pokonali drużynę Zagłębia II Lubin. Zwycięską bramkę dla wejherowian zdobył na trzy minuty przez końcem pojedynku Mikołaj Gabor. W pierwszej rundzie Pucharu Polski Gryf zagra na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice, prawdopodobnie 22 lub 23 lipca br.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.