Na początek ul. 10 Lutego i odcinek ul. Kwiatowej

W Wejherowie rozpoczęły się wstępne prace, związane z budową metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej. Inwestycja została podzielona na cztery etapy, a pierwszy z nich zakończy się za niespełna rok, w maju 2018 r. Wkrótce zostanie wyłączona z ruchu ul. 10 Lutego (od skrzyżowania z ul. Kopernika do Placu Piłsudskiego) oraz pierwszy odcinek ul. Kwiatowej. Już zmieniono trasy kursowania autobusów miejskich, które omijają dworzec.

W ramach pierwszego etapu przewidziana jest przebudowa ulicy 10 Lutego i części ulic: Kopernika, Dworcowej i Kwiatowej wraz z Placem Piłsudskiego przed dworcem PKP.
Realizowane będą prace rozbiórkowe, sieciowe-wodno-kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne, gazowe oraz prace drogowe. W tym czasie będzie możliwy przejazd przez teren budowy od ul. Dworcowej do ul. Kwiatowej przez autobusy PKS i samochody zaopatrzenia.
W dalszej części pierwszego etapu wyłączona zostanie część ul. Dworcowej, ul. Kwiatowa (do skrzyżowania z ul. Zachodnią) oraz plac Piłsudskiego. Wówczas rozpoczną się prace rozbiórkowe oraz sieciowe.
Przez cały czas trwania prac budowlanych zapewniony będzie dojazd samochodów zaopatrzenia.

Uwaga: zmiany w komunikacji

Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że z dniem 26 czerwca 2017 roku została zamknięta dla ruchu samochodowego ulica 10 Lutego, a przystanek lini nr 2 „Wejherowo Dworzec PKP” jest nieczynny.
Linie nr 2, 12 i wybrane kursy linii nr 7 w kierunku do „Dworzec PKP Wejherowo” skierowane zostaną objazdem przez ul. Sobieskiego. Na trasach objazdów będą obowiązywać wszystkie istniejące przystanki MZK.

Trasy objazdów:
Linia nr 2 przez ul. Sienkiewicza i ul. Sobieskiego do ronda przy ul. Batalionu Morskiego (Dom Działkowca ) i z powrotem Sobieskiego.
Linia nr 12 w kursach do i z „Dworca PKP Wejherowo” teraz będzie do i z przystanku „Transportowa”.
Linia nr 7 w kursach po godz. 21, z i do „Dworca PKP Wejherowo” teraz będzie z przystanku „Sobieskiego Sąd”, powrót do przystanku „Sobieskiego GS”. W przedpołudniowych kursach do Cegielni w dni powszednie wakacyjne, odjazd i powrót z przystanku „Transportowa”.
Linia nr 16 – kurs zjazdowy w dni powszednie wakacyjne zakończy się na przystanku „Wejherowo Św. Jana 01”.
Linia nr 4 do jesieni 2017 r. kursuje bez zmian.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.