Wolontariusze pomagają chorym

W szpitalu w Wejherowie odbył się koncert dla pacjentów, przygotowany przez wolontariuszy. Spotkanie w sali konferencyjnej szpitala było także okazją do podziękowania wolontariuszom za ich poświęcenie i bezinteresowną pracę na rzecz chorych.

Podziękowania przekazał Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich (na zdjęciu powyżej).

– Cieszę się, że idea wolontariatu funkcjonuje również działa w naszym szpitalu – powiedział Andrzej Zieleniewski. – Grupa osób pomagających pacjentom stale się powiększa. Spełniają oni bardzo ważną rolę, oferując pacjentom ciepło, rozmowę, wsparcie. Ci, którzy potrafią się dzielić sobą z potrzebującymi, działają niezwykle chwalebnie.
Prezes Zieleniewski podziękował szczególnie Urszuli Czacharowskiej, koordynującej pracę wolontariuszy w szpitalu.
Koncert dla pacjentów w szpitalu w Wejherowie pt. “Chopin, muzyka, piękno…” zorganizowano przy wsparciu Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Gościcinie. Utwory Chopina zagrał na pianinie Maciej Skrzypczak (na zdjęciu obok). Zaśpiewał też zespół wokalny Niepublicznej Szkoły Rzemiosła. Koncertu wysłuchali pacjenci oraz sami wolontariusze.
Szpital w Wejherowie współpracuje z 35 wolontariuszami. Towarzyszą oni pacjentom i pomagają im na Oddziałach Neurologii, Pediatrii, Chirurgii Dziecięcej, Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.
Osoby chętne do tego rodzaju pomocy proszone są o kontakt z koordynatorem wolontariatu, pod nr telefonu: 609 570 509.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.