Sportowe emocje, zabawa i pomoc choremu Karolowi

Liczni mieszkańcy Wejherowa i powiatu wejherowskiego przybyli w świąteczne popołudnie 3 Maja na stadion na Wzgórzu Wolności. Przy wypełnionych trybunach odbył się tam mecz charytatywny, kwesta i licytacja na rzecz 13-letniego Karola Barcza, walczącego z chorobą. Nie brakowało też okazji do dobrej zabawy.

Na murawie zmierzyły się drużyny księży oraz samorządowców z powiatu wejherowskiego. Jedna i druga drużyna dała z siebie naprawdę wszystko, dostarczając kibicom wspaniałej zabawy. Emocje były ogromne, rywalizacja zacięta, a mecz wygrali duchowni 6:4.
Po prezentacjach drużyn księżą rozpoczęli grę w sutannach, ale potem zamienili je na sportowe stroje.
W przerwie meczu na stadionie przeprowadzono licytację obrazów, m.in. obrazków dziecięcych, na rzecz chorego chłopca. Na aukcji sprzedano także koszulkę Marcina Gortata z jego podpisem i plakatem. W licytacji aktywny udział brali sami zawodnicy.
Podczas imprezy zbierano również pieniądze do puszek, a kwestę prowadzili wolontariusze oraz organizatorzy akcji: starosta wejherowski Gabriela Lisius oraz ks. Piotr Żynda, proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Wejherowie.
Na charytatywny mecz na wejherowskim stadionie przybyło wielu kibiców w różnym wieku i wszyscy bawili się doskonale. Tym bardziej, że piłkarskiej rywalizacji księży z samorządowcami towarzyszył rodzinny festyn.

AK.

Obrazy na aukcji zlicytowano w sumie za  420 zł. Dzięki zaangażowaniu, ofiarności i hojności uczestników imprezy łącznie zebrano 10 tys. zł dla Karola, który dzielnie zmaga się z chorobą.

W ramach powiatowych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kościele pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, duchownych z innych parafii, kompanii reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, pocztów sztandarowych i mieszkańców.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.