Dla małych pacjentów

Zakończył się trwający od listopada ub. roku pierwszy etap remontu Oddziału Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy Sp. z o.o. w Wejherowie. Modernizacja kosztowała ok. 300 tys. zł.

Jej realizacja nie byłaby możliwa bez dotacji ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie (150 000 zł) i Gminy Linia (15 000 zł) oraz darowizny od Fundacji Energa (50 000 zł). Pozostałą kwotę wygospodarowano ze środków własnych Szpitala.
W ramach remontu zostały wymienione podłogi i drzwi sal chorych oraz gabinetu zabiegowego; położono nowe instalacje, pomalowano sale, korytarz oraz hol przy windach.
W korytarzu oprócz wymiany sufitu na kasetonowy, zostały zamontowane nowe narożniki i podświetlone poręcze. Na ścianach pojawiły się zabawne edukacyjne obrazki, jest kolorowo i estetycznie. Zaadaptowano również punkt pielęgniarski i jedną z sal chorych na gabinet zabiegowy. Odnowiono dwie łazienki.
– Ten oddział długo czekał na remont, tym bardziej cieszymy się, że udało się tego dokonać. Dziękujemy wszystkim sponsorom, głównie Starostwu Powiatowemu za udzielone wsparcie – mówił prezes zarządu szpitala Andrzej Zieleniewski.
– Dzięki modernizacji znacznie poprawił się komfort pobytu najmłodszych pacjentów oraz ich opiekunów – podkreśla Bożena Czepułkowska, dyrektor ds. medycznych szpitala.
– Powiat Wejherowski systematycznie wspiera rozwój szpitala udzielając mu dotacji finansowych na realizację wskazanych przez szpital zadań. Cieszę się, iż dotacja w wysokości 150 tysięcy złotych pozwoliła w takim stopniu poprawić standard oddziału – powiedziała starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Ordynator Oddziału Pediatrii Adam Hermann poinformował, że rocznie na oddziale przebywa niespełna 2,5 tysiąca pacjentów. Oddział dysponuje 50 łóżkami, po 25 na każdym piętrze.

W lutym br. otwarto również po remoncie odcinek pooperacyjny Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. O zmodernizowanym oddziale napiszemy wkrótce w  „Pulsie  Wejherowa”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.