Ruszyła budowa Bramy Piaśnickiej

Uroczyście zainaugurowano budowę Bramy Piaśnickiej w przy ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Miejsce budowy poświęcił ks. prałat Daniel Nowak, kustosz Sanktuarium w Piaśnicy. To z jego inicjatywy i z inicjatywy Rodziny Piaśnickiej powstanie monument.

– Chcemy, aby na początku drogi męczenników stanęła brama, nawiązująca do Bramy Oliwskiej, a swoją formą również do kapliczek kalwaryjskich – mówił w niedawnym wywiadzie dla „Pulsu Wejherowa” ksiądz Nowak. – Brama, której projekt jest już gotowy będzie otwarta na cztery strony świata, w które Polacy wyruszyli na wojnę. Myślę tu o żołnierzach Armii Krajowej i Gryfa Pomorskiego, o ofiarach niemieckiej zagłady oraz Polakach wywożonych przymusowo do Niemiec.
W rozpoczęciu inwestycji uczestniczyli tez prezydenci Wejherowa – Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca, Bogdan Tokłowicz.


Urząd Miasta zadba o zagospodarowanie terenu wokół pomnika –kaplicy. W ramach prac przy Bramie Piaśnickiej zaplanowano trawniki, alejki i kilka miejsc postojowych, a także odpowiednie oświetlenie.
Brama Piaśnicka ma być częścią Kalwarii Wejherowskiej. Budowa pomnika, której koszt sięga 500 tys. zł, ma się zakończyć we wrześniu 2011 roku.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz