Nie tylko ślizgawka

Przy Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie otwarto zadaszone nowoczesne lodowisko, które wiosną, latem czy jesienią zamieni się w boisko. Nowy wielofunkcyjny obiekt sportowy będzie służył uczniom i mieszkańcom Wejherowa przez cały rok.

Drewniana konstrukcja dachu opiera się na żelbetonowej konstrukcji, a lekkie boczne ściany można podnosić jak żaluzje. Przy pomocy pilota można również opuszczać tablice do gry w koszykówkę. Obiekt jest wyposażony w słupki z siatką do gry w siatkówkę, ponad 200 plastikowych siedzisk, oświetlenie, piorunochrony i odwodnienie lodowiska.
Inwestycja kosztowała ponad 2 mln złotych, w tymdofinansowanie w wysokości ok. 500 tys. zł, które miasto zdobyło z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej.
– Dzięki zadaszeniu napewno zmniejszą się koszty eksploatacji lodowiska oraz wydłuży okres jego eksploatacji – podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, a prezydent Krzysztof Hildebrandt wyraził nadzieję, że ten obiekt będzie się cieszył dużym zainteresowaniem mieszkańców.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Danuta Czernewska informuje, że w godz. 9.00-15.00 z lodowiska będą korzystali uczniowie wejherowskich szkół. Po godz. 16.00 lodowisko jest czynne – za opłatą – dla miłośników łyżew. Można je wypożyczyć na miejscu, obok ślizgawki.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.