Widowisko i aukcja charytatywna

11 lutego cały świat obchodzi ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Międzynarodowy Dzień Chorego. Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, tradycyjnie już, pragnie się włączyć się w jego obchody i wspomóc Hospicjum Domowe p.w. św. Judy Tadeusza w Wejherowie.

W tym roku bibliotekarze przygotowali kilka możliwości udziału w projekcie. Pierwszą z nich stworzą aukcje charytatywne „Promień Nadziei”, które odbędą się na fun page`u biblioteki na Facebooku. Powstanie harmonogram licytacji, tak, by każdy zainteresowany miał możliwość wyboru przedmiotu lub voucheru, który chce zakupić. Inauguracja aukcji nastąpi 10 lutego.
Drugą możliwością jest zakup biletu-cegiełki na organizowany 10. lutego o godz. 17.00 wieczór poetycko-muzyczny.
Z krótkim programem artystycznym wystąpi Klaudia Schmidt oraz biblioteczna grupa teatralna „Errata”.
Tego dnia zostanie także otwarta wystawa fotografii Magdy Stankiewicz pt. „Ulotne chwile”.
Bilety-cegiełki do nabycia w siedzibie biblioteki przy ulicy Kaszubskiej 14.
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz aukcji przekazany zostanie na Hospicjum Domowe p.w. św. Judy Tadeusza w Wejherowie. Hospicjum pomaga wielu chorym i cierpiącym osobom na terenie miasta.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego możemy pomóc tym, o których na co dzień nie pamiętamy. Udział w obchodach tego święta może zamienić się w promień nadziei i czas ofiarowany tym, którzy stoją u schyłku swojego życia…

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.