Rywalizacja, dobra zabawa i integracja

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (I LO) w Wejherowie odbył się XVIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe i Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wejherowie. Reprezentantki kół gospodyń nie tylko rywalizowały, ale także dobrze się bawiły.

Grand Prix Turnieju zdobyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa, ale wszystkie panie po raz kolejny pokazały, jak bardzo są utalentowane, aktywne i kreatywne. Mają też poczucie humoru!
W tegorocznym turnieju sześć kół z powiatu wejherowskiego rywalizowało w pięciu konkurencjach: kulinarnej – „Ciasto z owocami”, edukacyjnej – „Pokolenia”, wokalnej – piosenka z inscenizacją pt. „Jak nie my to kto”, modowej – „Kreacja-inspiracja” oraz tanecznej – „Z bajki”.
Jury w składzie: Jacek Thiel – członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego (przewodniczący), Barbara Ditrich z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Dorota Grzywacz przewodnicząca KGW Kostkowo (głowny laureat sprzed roku) oraz Agnieszka Czerska z Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Grand Prix Turnieju zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Bolszewie (zdjęcie na str. 1), które będzie reprezentować powiat wejherowski na Wojewódzkim Turnieju KGW – 22 kwietnia br. w Luzinie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.