Styczniowe kolędowanie

W styczniu odbyło się wiele wspaniałych koncertów, podczas których w całym powiecie wejherowskim rozbrzmiewały kolędy.

W kościele pw. Trójcy Świętej w Wejherowie odbył się koncert „Moc Tradycji” w wykonaniu Izabeli Kopeć – mezzosopranistki lirycznej, kompozytorki i producentki muzycznej, a także chóru „Ad Libitum”. Na koncert zaprosiło mieszkańców Starostwo Powiatowe w Wejherowie.
W tym samym kościele kolędy zaspiewał Chór „Camerata Musicale” wraz z Orkiestrą Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku oraz Weronika Korthals.
Kolędy rozbrzmiewały także w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, zarówno podczas imprezy „Spotkania z muzyką Kaszub – Glorija, chcemë spiewac”, jak i podczas występów uczniów kursu muzykowania, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Wejherowie. Koncert Świąteczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze szkół muzycznych YAMAHA odbył się w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Wejherowie. W kościele NMP Królowej Polski najpiękniejsze kolędy zaśpiewały chóry z Wejherowa i okolic, a w kościele Chrystusa Króla – uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st.
W Filharmonii Kaszubskiej zaprezentowano „Wejherowskie Betlejem”, podczas którego obok tradycyjnych i bardzo starych kolęd wykonano współczesne utwory inspirowane Bożym Narodzeniem. W koncercie w cyklu imprez gitarowych „Reaktywacja”, organizowanych przez Darię Rietz i Olę Kotłowską, wystąpiły dzieci uczące się w WCK i PSM I st. z Wejherowa oraz uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Społecznego w Wejherowie.
W hali widowiskowo-sportowej w Luzinie podczas X edycji Luzińskiego Kolędowania z Gwiazdami zagrał i zaśpiewał zespół Golec uOrkiestra. Bracia Golcowie i ich zespół gościli w Luzinie po raz drugi i jak zwykle zrobili furorę. Nie zabrakło tradycyjnych polskich kolęd, m.in. po góralsku.
To tylko niektóre z licznych bożonarodzeniowych imprez.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.