Zalety ciepła sieciowego OPEC

Ciepło sieciowe to gorąca woda (produkowana w ciepłowni lub elektrociepłowni), która za pośrednictwem miejskiej sieci ciepłowniczej trafia do kranów w naszych domach, szkołach, zakładach pracy. Ogrzewa także fabryki, sklepy, urzędy, centra sportowe, baseny i stadiony.

Niskie, stabilne ceny
Ceny za przesył i wytwarzanie ciepła sieciowego podlegają akceptacji Urzędu Regulacji Energetyki.

Brak ukrytych opłat
Odbiorca rozliczany jest za zużycie ciepła wg taryfy zatwierdzonej przez Urząd Regulacji Energetyki.

Rozliczanie według rzeczywistego zużycia
Korzystanie z miejskiej sieci ciepłowniczej daje możliwość indywidualnej regulacji przepływu ciepła oraz temperatury tak, aby gwarantowała ona komfort cieplny. Odbiorca płaci za zużycie ciepła na podstawie wskazań wodomierza.

Ekologia i czystość
Korzystając z miejskiej sieci ciepłowniczej odbiorcy nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery.
Proces produkcji ciepła sieciowego objęty jest stałym monitoringiem, dzięki temu dotrzymywane są bardzo surowe normy środowiskowe.

Komfort użytkowania
Korzystanie z ciepła sieciowego nie wymaga magazynowania i uzupełniania paliwa, nie wytwarza hałasu, zapachu ani zanieczyszczeń atmosferycznych.

Niezawodność
Ciepło sieciowe dostarczane jest niezawodnie, przez 24 godziny na dobę.
Gwarantuje to stały monitoring temperatur i przepływu w sieci ciepłowniczej.

14

JAK OSZCZĘDZAĆ CIEPŁO?

Z budynku, różnymi drogami, może „uciec” nawet do 40% energii. Problem ten, w różnym stopniu, dotyczy praktycznie wszystkich budynków zbudowanych przed 1998 rokiem, które nie podlegały termomodernizacji.
Straty te może jeszcze powiększyć nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych wewnątrz mieszkań. Ciepło tracimy m.in. z powodu nieszczelnych okien i drzwi. Kolejne straty to efekt nieocieplonych ścian i dachu oraz starej, niesprawnej instalacji grzewczej.
Oszczędzimy ciepło i pieniądze w swoim domu poprzez prawidłową eksploatację instalacji cieplnej. W szczególności powinniśmy zastosować się do następujących zaleceń:

• Grzejniki nie powinny być obudowane ani zasłonięte.
• Wchodząc do klatki schodowej pamiętajmy o zamykaniu wszystkich drzwi.
• Zanim zaczniemy wietrzyć mieszkanie należy zakręcić zawory termostatyczne przy grzejnikach. Odkręcamy je dopiero około 10 minut po zamknięciu okien i drzwi. Czas ten pozwoli na wyrównanie temperatury w pomieszczeniu. Pomieszczenia wietrzymy szybko i intensywnie.
• Obniżamy temperaturę w pomieszczeniach, z których nie korzystamy, a na noc zmniejszamy temperaturę w naszych sypialniach, co również wpłynie korzystnie na nasze zdrowie.
• Zmniejszamy zużycie ciepłej wody – np. stosując natrysk zamiast napełniania wanny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.