Medal im. Jordana

Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta Wejherowa oraz Adam Klein, dyrektor Zespołu Szkól nr 2 w Wejherowie Śmiechowie otrzymali medale im. Henryka Jordana. Tym samym obaj panowie zostali wyróżnieni przez Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci za szczególne zasługi na polu pracy z dziećmi i młodzieżą.

Podczas XVI zwyczajnej sesji Rady Miasta Wejherowa Medale im. Henryka Jordana otrzymali: zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz i dr Adam Klein, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie.
Odznaczenie wręczył prezes Miejskiego Zarządu TPD Stanisław Madera wspólnie z członkinią Zarządu – Krystyną Laskowską.

Prezes TPD Stanisław Madera wręcza Medal prezydentowi Tokłowiczowi. Na pierwszym planie stoi dyrektor Adam Klein. W głębi - Krystyna Laskowska.
Prezes TPD Stanisław Madera wręcza Medal prezydentowi Tokłowiczowi. Na pierwszym planie stoi dyrektor Adam Klein. W głębi – Krystyna Laskowska.

Gratulując odznaczonym prezes S. Madera powiedział, że Medal im. Henryka Jordana jest najwyższym odznaczeniem nadawanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od 1974 roku za szczególne zasługi na polu pracy z dziećmi i młodzieżą.
Dotychczas to wyróżnienie otrzymało ok. 5 tysięcy osób na terenie kraju, z tego tylko 4 mieszkańców naszego województwa.
Prezes Madera przedstawił krótko zasługi odznaczonych podkreślając, że TPD każdego roku organizuje półkolonie dla 150. dzieci z terenu Wejherowa.
– Bogdan Tokłowicz jako zastępca prezydenta miasta ds. polityki społecznej bardzo aktywnie włącza się w pracę naszej organizacji i wspiera nasze działania swoim autorytetem – mówi Stanisław Madera podkreślając, iż jako wieloletniemu pedagogowi sprawy dzieci nie są mu obce. – Prezydent Bogdan Tokłowicz współuczestniczy w powstawaniu i rozbudowie obiektów rekreacyjno-sportowych o standardzie europejskim dla dzieci i młodzieży.
Jak stwierdził prezes TPD w Wejherowie, w uznaniu jego zaangażowania na rzecz TPD przyznanie mu Medalu im. Henryka Jordana będzie zadośćuczynieniem i mobilizacją do dalszej działalności na rzecz dzieci.
– Doktor Adam Klein, wieloletni pedagog i poeta, od 30 lat dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie jest człowiekiem dla którego ideały dziecka i rodziny są zawsze bliskie i ważne. Bardzo aktywnie włącza się w pracę naszej organizacji i od wielu lat udostępnia nieodpłatnie swoja szkołę wraz z zapleczem na siedzibę półkolonii letnich organizowanych przez TPD – wyjaśniał na sesji Stanisław Madera.
Nauczyciele i uczniowie z podległej mu szkoły często współuczestniczą w organizowaniu imprez na rzecz dzieci.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.