Akcja charytatywna na początek sezonu

W sobotę 14 kwietnia wejherowski plac Jakuba Wejhera wypełnił się wspaniałymi motocyklami i ich właścicielami w tradycyjnych czarnych strojach ze skóry. Miłośnicy motocykli postanowili na początek sezonu wziąć udział w akcji charytatywnej „Moto Krew”, zorganizowanej po raz piąty pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa przez Klub Motocyklowy Nine Six MC Poland chapter North w Wejherowie. Oddawali krew na rzecz chorych dzieci i zachęcali innych do udziału w akcji krwiodawstwa.


Krew można było oddać w specjalistycznym nowoczesnym autobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku. Przed stacją krwiodawstwa na kółkach przez kilka godzin stała długa kolejka krwiodawców – kobiet i mężczyzn, bardzo młodych i nieco starszych.
Nie brakowało też okazji do zabawy oraz do oglądania motocykli. Skorzystali z tego mieszkańcy Wejherowa, których interesują szybkie maszyny. Dzieci mogły wsiąść na jeden z motorów, a rodzice robili zdjęcia swoim pociechom.

Ambulans pobierania krwi cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem...
Ambulans pobierania krwi cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem…

W akcji krwiodawstwa i towarzyszącej jej imprezie plenerowej wzięli udział motocykliści z klubów: Storm Riders Ziemia Pucka, Bad Seven Ustka, Kaszubskie Czarty, HOG chapter Gdańsk, Motolegion oraz innych stowarzyszeń i klubów motocyklowych.

Rockowy zespół „Basic Layout” ze Szkoły Społecznej w Wejherowie.
Rockowy zespół „Basic Layout” ze Szkoły Społecznej w Wejherowie.

Na scenie, pomiędzy występami artystycznymi, Adam Hojrak prezydent wejherowskiego Klubu Motocyklowego Nine Six MC Poland chapter North dziękował prezydentowi Wejherowa za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu tej charytatywnej imprezy. A. Hojrak zapraszał wszystkich zainteresowanych na spotkania klubu.

Zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz obdarowany przez motocyklistów, chwilę później wręczył im upominki z Urzędu Miasta.
Zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz obdarowany przez motocyklistów, chwilę później wręczył im upominki z Urzędu Miasta.

– Nasza siedziba mieści się na zapleczu Dworca Głównego PKP, w budynku Ekspedycji Kolejowej, a spotykamy się w środy o godz. 18.00 – mówił prezydent klubu, który opowiedział też o najbliższych planach wejherowskich miłośników i posiadaczy motocykli. W tym roku wybierają się oni do Norwegii, ale myślą już o kolejnej wyprawie – do Maroka.

...podobnie jak wspaniałe maszyny, które chętnie oglądali starsi, młodzi i najmłodsi.
…podobnie jak wspaniałe maszyny, które chętnie oglądali starsi, młodzi i najmłodsi.

 

Podczas akcji „Moto Krew” na estradzie wystąpiły zespoły muzyczne: M22, White Room i Sons, zespół akordeonowy pod kierunkiem Marty Forteli, zespół „Basic Layout” ze Szkoły Społecznej pod kierunkiem Aleksandry Kotłowskiej. Przezentowało się rónież Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne „Rytm – Dance” wraz z pokazem par tanecznych pod kierunkiem Ewy Rostankowskiej, a także młodzieżowe zespoły taneczne z Wejherowskiego Centrum Kultury. Dla uczestników imprezy zatańczyły „Bąbelki”, „Baccarki” i „Baccara Junior”, prowadzone przez instruktor Elżbietę Czeszejko.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.