Radni Platformy przeciwni budowie tunelu

O nowym zadaniu pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej w Wejherowie poprzez budowę metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej – prace projektowe” na wtorkowej sesji (20.03) Rady Miasta mówiono z dwóch powodów. Po pierwsze, to zadanie decyzją wiekszości radnych „Wolę Wejherowo” i PiS wpisano do Wieloletniej Prognozy Finansowej, po drugie uchwalono zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, aby umożliwić realizację.

O ciekawym projekcie, polegającym na budowie węzła komunikacyjnego przed dworcem PKP i przejazdu pod torami kolejowymi w ciągu ul. Kwiatowej już informowaliśmy na naszych łamach. Dyskusja na ten temat na sesji była emocjonująca. Radni PO, przeciwni planom inwestycji w rejonie ul. Kwiatowej, walczyli o zablokowanie zmiany planu zagospodarowania, który to umożliwia.

Demonstracyjnie opuścili obrady na czas głosowania w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta w rejonie ul. Kwiatowej. Głosowanie odbyło się bez ich udziału, ale uchwałę przyjęto, bo pozostała na sali grupa radnych stanowiła większość.
Temat przedstawimy szerzej w następnym wydaniu „Pulsu Wejherowa” (wtorkowe obrady odbyły się tuż przed oddaniem gazety do druku).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.